
Norway Cup – Søndag 31.07.2011Første dag på sletta. Vålerenga stiller i år med 25 lag i Norway Cup. Det er færre enn i fjor, blant annet mangler Vålerenga lag i J19 og J13. Det tyder på at Vålerenga har gitt opp Rolf Hofmos Minnepokal for denne gang. Rolf Hofmos Minnepokal deles ut til beste norske lag igjennom en treårsperiode. Det er siste året i år, og Vålerenga henger etter både Skeid, Lørenskog og KFUM i den kampen. Til neste år regner vi med en storstilt satsing, Norway Cup er tross alt stort sett den eneste uka i året hvor de yngre klassene har stortstilt oppmøte fra Klanen.
Lørdag er det kamp mellom Vålerenga United og Klanen ved Klansteltet. Det er bare å tilby sin hjelp, Klanen trenger all den hjelp de kan få. I fjor blei vi coacha inn til uavgjort av Lars Hirschfeld – første gang i historien Klanen ikke har smelt på et stortap. Etterpå blir det nok grilling som vanlig, før de som ønsker det kan få med seg minnekonserten. På fredag har Svenna annonsert at han trenger hjelp til rigging av teltet, rigginga starter klokka 13, så slapp av – dere rekker quizen etterpå.
Første dag er søndag og den byr på mange spennende oppgjør. Blant annet skal G19 2 møte nordtyske TuS Felde, G13 1 skal opp mot Panzers gamle russiske lag, Zenit Saint Pertersburg og G14 2 skal opp mot tyrkerne vi sendte hodestups ut av cupvinnercupen i 1998, nemlig Beşiktaş. Det er med andre ord all mulig grunn til å dukke opp på sletta denne dagen. Første kamp er klokka ti, alle kampa oppsatt 08:00 er utsatt. Vålerenga 1 i klasse B har utgått.
Sist oppdatert: 31.07.2011 20:35
|
SistePopulæreDiskuterte |
|
Last ned Flash Player for å se spilleren.
|

